Tijdskrediet landingsbanen
Werknemers van 55 jaar of ouder kunnen onder bepaalde voorwaarden voor 1/5 of voor 1/2 tijdskrediet eindeloopbaan nemen met uitkeringen. De cao’s die dit systeem invoerden, namelijk de cao’s 170 en 171, liepen echter af op 30 juni 2025. Ook over de verdere verlenging van deze cao’s en de bijhorende voorwaarden, wilden de sociale partners verder onderhandelen.
Om de werknemers voldoende rechtszekerheid te bieden, hebben ze huidige regeling al verlengd tot 31 december 2025. Opgelet: een toepasselijke sectorale cao is nog steeds verplicht!
Stelsel van werkloosheid met bedrijfstoeslag
Tot 30 juni 2025 konden werknemers in bepaalde omstandigheden vóór de leeftijd van 62 jaar op SWT (het vroegere brugpensioen) gaan. In het regeerakkoord werd evenwel afgesproken om alle vormen SWT af te schaffen. Daarom worden de meeste stelsels om SWT in te voeren niet verlengd. In het regeerakkoord werd evenwel een uitzondering voorzien voor werknemers die omwille van medische redenen op SWT kunnen gaan. Ondertussen hebben de sociale partners de duurtijd van de huidige cao nr. 165 ook al verlengd tot 31 december 2025.
Heeft u nog vragen? Wenst u meer informatie over dit artikel? Neem gerust contact op met de juridische dienst!